Jubileusz 50-lecia Szkoły i Jej Patrona

Program uroczystości:
27 listopada 2014 - czwartek

13.00 – Msza Święta w Bazylice Matki Bożej Bolesnej
            w Jarosławiu
14.00 – Obejrzenie okolicznościowej wystawy poświęconej historii szkoły,
            prac plastycznych i wytworów uczniowskich, przegląd kronik
            szkolnych i dokumentów pamiątkowych
14.30 – Prezentacja programu literacko – muzycznego poświęconego
            Stefanowi Żeromskiemu
17.00 – Spotkanie z udziałem zaproszonych gości



Wyniki konkursów związanych ze „Świętem Szkoły i Jej Patrona”

Konkurs dla klas IV : „Kartka urodzinowa z okazji 50—lecia  szkoły”

 

I miejsce :   Milena Wajda  kl. IV e

 

II miejsce :  Konrad Peszek  kl. IV a

 

III miejsce : Nikola Drostek  kl. IV d

 

     

Konkurs dla klas V : Wiersz o szkole
I miejsce : Magdalena Makar kl. V c
Mateusz Czop kl. V b

II miejsce : Paulina Rząsa kl. V a
Jooanna Miazga kl. V d

III miejsce : Jakub Wacek kl. V c
Patryk Jarosiński kl. V c


Czwórka na szóstkę
W starym mieście Jarosławiu
Przy ulicy Żeromskiego
Stoi szkoła podstawowa
Co też nosi imię jego

Szkoła nasza dobrze znana
A wśród innych takich miejsc
Jest powszechnie szanowana
I tu wszystko jest na sześć.

Z dumą wszyscy tu chodzimy
Choć nie zawsze jest nam łatwo
Chętnie wiedzę zdobywamy
Gdyż to wielkie jest bogactwo

Czy jesteśmy wyróżnieni
Czy bez paska masz cenzurkę
Nie jesteśmy zawiedzeni
Bo kochamy naszą „czwórkę”

Magdalena Makar klasa V c

Święto Szkoły
Dzisiaj mamy Święto Szkoły
Więc dzień bardzo jest wesoły.
Będzie dużo ważnych gości
I nie może być dziś złości.

Dziś pięćdziesiąt lat minęło
Jak się uczyć tu zaczęło
A w tym czasie jakie zmiany
To wszyscy tu podziwiamy.

Mamy orlik i stołówkę
komputery, koszykówkę.
Możliwości coraz więcej
Do wysiłku nas zachęca.

Więc my dzisiaj przyrzekamy
Że uczyć się postaramy.
Żeby już za jakiś czas
Zaprosili również nas.

Mateusz Czop klasa V b

Konkurs dla klas VI : „Piosenka o szkole” - uczniowie zaprezentowali nowe aranżacje znanych piosenek
z tekstem o naszej szkole. Jury przyznało wszystkim klasom I miejsce.

Konkurs plastyczny dla klas 0—1

I miejsce : Nina Mitkowska kl. I a
II miejsce : Milena Krzywińska kl. 0 b
III miejsce: Amelia Pukalska kl. I a



Konkurs techniczny dla klas 0—1

I miejsce : Milena Krzywińska kl. 0 b



Zuzanna Hetnar kl. 0 b
Oskar Nowakowski  kl. 0 b
Maja Frankiewicz  kl. 0 b

II miejsce : Filip Krzanowski kl. 1f



Julia Harpula kl. 1 a

III miejsce: Gabriela Wróbel kl. I f

Stanisław Kawecki kl. 0 b

   

Konkurs plastyczny dla klas II : „Laurka dla szkoły”
I miejsce : Dominika Katan kl. II a
Julia Procka kl. II a
Julia Bukowa kl. II b
Julia Helon kl. II b
Patrycja Słaby kl. II b

II miejsce : Anna Baran kl. II a
Amelia Kuźma kl. II a
Aleksandra Bernacka kl. II b
Katarzyna Janusz kl. II c
Wiktoria Jaroni kl. II c

III miejsce : Anna Stęc kl. II a
Laura Dębicka kl. II a
Magdalena Zatyka kl. II b
Patryk Gaber kl. II c
Marcin Kozak kl. II c
Konkurs dla klas III : „Wiersz o szkole”
I miejsce : Gabriela Zabłocka kl. III a
Gabriela Oleksy kl. III d
Wiktoria Ilków kl. III b

II miejsce : Maria Sało kl. III a
Korczewska Amelia kl. III b
Radosław Wlazło kl. III d
Daniel Grzyb kl. III c

III miejsce : Weronika Tomczyk kl. III b
Igor Plebankiewicz kl. III c
Adrian Jędryczka kl. III d